Jakimi wartościami kieruje się współczesna młodzież? Kogo uznaje za autorytety, czego młodzi ludzie szukają w organizacjach harcerskich? Między innymi takie pytania i refleksje widzów zdominowały kolejne spotkanie Nauczycielskiego Klubu Filmowego MSCDN, którego bohaterem był reżyser i scenarzysta prof. Robert Gliński.

Spotkanie w MCSW Elektrownia w Radomiu odbyło się po przedpremierowym seansie filmu „Czuwaj” (2017). Zgromadzeni w kinie nauczyciele oraz sympatycy Nauczycielskiego Klubu Filmowego MSCDN, zawiązanego w grudniu 2016 roku w Radomiu, rozmawiali z reżyserem o trudnym wieku dojrzewania współczesnej młodzieży, a także o kondycji dorosłych i ich niewydolności wychowawczej.

Robert Gliński, scenarzysta, doktor habilitowany sztuki filmowej, wykładowca, wykorzystując swoje doświadczenie dydaktyczne i obserwacje, które poczynił w ramach zbierania dokumentacji do filmu, podkreślał wielokrotnie, że wierzy w młode pokolenie, widzi w nim wielką nadzieję, dlatego też jego ostatnie filmy („Kamienie na szaniec”, 2014, „Świnki”, 2009, a wcześniej nagradzany wielokrotnie „Cześć Tereska”, 2001), są portretami psychologicznymi dzieci i młodzieży.

W spotkaniu koordynowanym przez Annę Równy, nauczyciela konsultanta MSCDN, uczestniczył także Bartosz Bednarczyk, Komendant Hufca ZHP Radom-Miasto, który podkreślał znaczenie wartości propagowanych we współczesnym świecie przez organizacje harcerskie.

Spotkania Nauczycielskiego Klubu Filmowego MSCDN są realizowane w ramach sieci współpracy i samokształcenia. Odbywają się one w kinie przy Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w ramach działań partnerskich placówek Marszałka Województwa Mazowieckiego, łącząc działania instytucji kultury z instytucją oświatową.

 

Autor zdjęć: Mirosław Gutkowski.

00-236 Warszawa, ul. Świętojerska 9, tel. 22 536 60 00, faks 22 536 60 01

Our website is protected by DMC Firewall!