W ramach powierzonych zadań Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli współpracuje przy realizacji stypendialnych projektów systemowych Samorządu Województwa Mazowieckiego: Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka oraz Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych. 10 stycznia 2018 roku odbyła się w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Warszawie uroczystość wręczenia umów stypendialnych i dyplomów.

Poprzedziło ją wystąpienie Pana Radosława Brzózki, dziennikarza telewizyjnego i reportera, zatytułowane „Przyszłość jest teraz”, a dotyczące technologii przyszłości i ich kierunków rozwoju.

Następnie ubiegłoroczni stypendyści przedstawili zrealizowane projekty edukacyjne z różnych dziedzin. Dotyczyły one na przykład technologii druku 3 D, badania wpływu barwy światła na wzrost i fotosyntezę roślin, prototypu łazika zbierającego informacje o otoczeniu i zagrożeniach, aplikacji komputerowej ułatwiającej osobom starszym korzystanie z komputera, budowy statku powietrznego zdolnego do lotu w stratosferę, odnawialnych źródeł energii, bezpieczeństwa obliczeń i transakcji rozproszonych na przykładzie sieci w oparciu o architekturę Blockchain typu Bitcoin oraz różnych technik fotograficznych.

Kolejnym akcentem spotkania było wręczenie przez pana Marszałka Adama Struzika umów stypendialnych stypendystom, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów w poszczególnych regionach w bieżącej edycji obydwu projektów.

Wszystkim stypendystom i ich opiekunom gratulujemy osiągnięć.

00-236 Warszawa, ul. Świętojerska 9, tel. 22 536 60 00, faks 22 536 60 01

DMC Firewall is a Joomla Security extension!