A A

 

Praca w grupie wielokulturowej

african american 3797851 1920

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracowników i współpracowników organizacji pozarządowych, edukatorów, pracowników samorządowych i działaczy lokalnych z całej Polski pracujących lub planujących pracę w instytucjach zajmujących się problematyką wielokulturowości, integracji oraz wsparcia obcokrajowców mieszkających w Polsce.

Więcej...

 

“Kompetencje bez tajemnic” Jak tworzyć ciekawe zadania, które umożliwią efektywną naukę

baner do wpisów

Na warsztaty zapraszamy nauczycieli, dyrektorów szkół, metodyków, osoby związane z kształceniem nauczycieli i autorów materiałów dydaktycznych. Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć, jakie zadania umożliwiają efektywną naukę oraz chcą się nauczyć, jak je tworzyć.

Więcej...

 

 

„DEPRESJA. Rozumiesz – pomagasz” - kampania Ministerstwa Zdrowia

depresja rozumiesz pomagasz kampania 380x214

Ministerstwo Zdrowia rozpoczęło ogólnopolską kampanię „DEPRESJA. Rozumiesz – pomagasz”. Jej celem jest edukacja w zakresie profilaktyki i wczesnego rozpoznawania symptomów choroby uwzględniono potrzeby trzech grup zwiększonego ryzyka, w tym młodzieży w okresie dojrzewania (ryzyko depresji młodzieńczej).

W ramach kampanii Ministerstwo Zdrowia planuje przekazanie pakietu edukacyjnego do szkół.

Zachęcamy także do zapoznania się z materiałami z problematyki zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży dostępnymi na stronach Ośrodka Rozwoju Edukacji.

 

 

V Kongres Edukacja i Rozwój już wkrótce!

Już po raz piąty zapraszamy do wzięcia udziału w jednym z najważniejszych wydarzeń oświatowych tej jesieni: Kongresie Edukacja i Rozwój, który w dniach 18-19 października odbędzie się w Warszawie. Dlaczego warto wziąć w nim udział?

Czytaj więcej...

 

Spot na 20 lat samorządu województwa mazowieckiego

W tym roku samorząd województwa mazowieckiego obchodzi jubileusz 20-lecia swojego istnienia. To wspólne święto wszystkich Mazowszan. Z tej okazji przygotowano krótki spot filmowy. Bohaterem  materiału jest oczywiście Mazowsze, ale również i przede wszystkim Mazowszanie, wspaniali ambasadorzy naszego regionu.

Czytaj więcej...