mscdn15 p

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 14 marca 2020 r. w sprawie ograniczenia działalności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych Województwa Mazowieckiego w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania MSCDN ogranicza działalność w zakresie realizacji szkoleń i innych zadań. Wszystkie formy doskonalenia nauczycieli realizowane będą online.

Nauczyciele konsultanci, doradcy metodyczni oraz administracja są dostępni za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej. Kontakt na stronie internetowej Wydziału.

A A

 

Wybuchowo i krwiście - tak w dwóch słowach można opisać "Wakacyjne warsztaty z chemią", w których wzięło udział kilkunastu uczniów płockich szkół.Mieszanie cieczy metodami laboratoryjnymi, krystalizowanie i sączenie, rozdzielanie mieszaniny piasku i soli kuchennej, rozdzielanie kationów...Stop Czy nie trwają właśnie wakacje i uczniowie nie powinni zajmować się głownie "nicnierobieniem"⁉ Otóż nie...

Tradycyjnie, na przełomie czerwca i lipca odbywają się "Wakacyjne spotkania z chemią" realizowane w ramach projektu DELTAKLUB. W tym roku wiedzę na temat podstaw chemii pod okiem Bartłomieja Biernackiego, wicedyrektora Zespołu Szkół Centrum Edukacji im. Ignacego Łukasiewicza w Płocku zdobywało 16 uczniów klas VI i VII szkół podstawowych.


W programie zajęć było między innymi chemiczne pompowanie balonika, czyli reakcja między sodą oczyszczoną a octem, rozkład nadtlenku wodoru katalizowany nadmanganianem potasu oraz produkcja piany. Największy entuzjazm wzbudziła jednak sztuczna krew, która zawsze nadaje warsztatom odrobinę kryminalnego klimatu.


Warsztaty organizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych DELTA są finansowane ze środków Miasta Płocka. Koordynatorem projektu DELTAKLUB jest Marzenna Kuć, nauczyciel konsultant MSCDN Wydział w Płocku.