A A

silhouette 1793916 1280MSCDN Wydział w Płocku zaprasza dyrektorów szkół, nauczycieli, wychowawców, pedagogów szkolnych, psychologów, terapeutów na konferencję, która uczy jak mówić o wzajemnych oczekiwaniach, ustalać zasady współpracy i możliwości realizacji działań z dbałością nauczycieli o własne granice w kontaktach z rodzicami przy jednoczesnym poszanowaniu praw i granic drugiej strony?

Plakat

W związku z nowymi regulacjami prawnymi dotyczącymi organizacji doradztwa metodycznego (art. 70a ustawy – Karta Nauczyciela) kuratorzy oświaty nie ogłaszają konkursów na dofinansowanie szkoleń. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w formach doskonalenia nauczycieli przygotowanych przez naszą placówkę. Większość z nich jest bezpłatna. Zaktualizowana oferta na rok szkolny 2019/2020 zostanie udostępniona wkrótce.

Obraz1Serdecznie zapraszamy 3-5-osobowe zespoły nauczycieli klas VII-VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych do udziału w II edycji projektu, którego celem jest zapoznanie uczestników z korzyściami i zagrożeniami związanymi z korzystaniem z nowoczesnych technologii, przedstawienie skutecznych metod przeciwdziałania uzależnieniom

Plakat

play 3978841 640Stowarzyszenie Inicjatyw Edukacyjnych DELTA zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych (ponadgimnazjalnych) z obszaru powiatów: płockiego, gostynińskiego, sierpeckiego, Powiatu Miasto Płock do Projektu "Kariera bez oGRAniczeń", realizowanego w oparciu o metodę gier.

Plakat        Zaproszenie

IMG 6282Wybuchowo i krwiście - tak w dwóch słowach można opisać "Wakacyjne warsztaty z chemią", w których wzięło udział kilkunastu uczniów płockich szkół.Mieszanie cieczy metodami laboratoryjnymi, krystalizowanie i sączenie, rozdzielanie mieszaniny piasku i soli kuchennej, rozdzielanie kationów...Stop Czy nie trwają właśnie wakacje i uczniowie nie powinni zajmować się głownie "nicnierobieniem"⁉ Otóż nie...

1200px POL BIP full.svgMinisterstwo Edukacji Narodowej ogłosiło podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020.

 

W III edycji konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego we współpracy z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli uczestnicy stanęli przed wyzwaniem opracowania scenariusza zajęć edukacyjnych, którego bohaterem są mieszkańcy Mazowsza – bardziej lub mniej znane postacie, grupy społeczne i narodowości, żyjące wśród nas, albo już nieobecne.

 

IMGP0878Jak dawniej wąsacze pili kawę oraz do czego nasi przodkowie potrzebowali tak wielu rodzajów sztućców - między innymi odpowiedzi na te pytania poznali uczestnicy projektu "Do stołu podano, czyli sztuka, literatura na talerzu (i na języku)", który realizuje płocki Wydział MSCDN we współpracy z Muzeum Mazowieckim w Płocku (seminaria) oraz Biblioteką Pedagogiczną w Płocku (zajęcia biblioteczne).

Już w najbliższą sobotę w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II - Galerii Porczyńskich w Warszawie poznamy laureatów XXIV edycji Konkursu Historycznego "Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948. W walce o wolną Polskę". W Konkursie bierze udział ok. 14 000 uczniów, w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Na zakończenie zmagań konkursowych, w etapie ogólnopolskim uczestniczy 74 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Technologie z klasą 1Organizowany przez Fundację Uniwersytet Dzieci gólnopolski projekt „Technologie z klasą” własnie dobiegł końca. Partnerem merytorycznym jest Fundacja Orange. Projekt wsparli także: ABB, Brown Brothers Harriman, Google oraz Luxoft.

grosikW roku szkolnym 2019/2020 zapraszamy nauczycieli klas drugich do udziału w projekcie "Od grosika do złotówki", który jest jedynym tego typu projektem z zakresu edukacji finansowej skierowanym do uczniów I etapu kształcenia w szkołach podstawowych, zgodnym z nową podstawą programową wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego. Ponadto wpisuje się w priorytety MEN oraz został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Finansów.

IMG 5619O ile rodzice najbardziej boją się, że ich dziecko pozna w sieci kogoś niebezpiecznego, o tyle samo dziecko najbardziej boi się... braku sieci! Czyli wszystko wskazuje na to, że mieliśmy rację - brak sieci to zdecydowanie piąty jeździec Apokalipsy. Pod takim właśnie tytułem przez cały rok szkolny realizowaliśmy projekt, w którym wzięły udział szkoły z Płocka, Starych Proboszczewic, Podgórza, Bulkowa, Czermna i Gostynina...

IMG 5844Jedna zwyczajna i dwie kopnięte 9 - co to może być? A 1 - 2 - 3 - tydzień? Domyślacie się? To daty chrztu Polski oraz lokacji Płocka, które uczniowie poddali zabiegowi mnemotechnicznemu. Zapewne nie było łatwo zgadnąć, ale waśnie o to chodzi! Najłatwiej zapamiętujemy coś, co jest nieszablonowe i nieoczywiste. To jedna z kluczowych zasad projektu "maTEMATYCZNIE o Płocku", który właśnie został zainaugurowany.

Przedstawiamy Państwu scenariusz zajęć, podczas których młodzież spotka się z osobami zaangażowanymi społecznie i działającymi lokalnie. Spotkanie to stanie się znakomitą okazją do poruszenia tematu współczesnego bohaterstwa, aktywności społecznej i potrzeby zaangażowania obywatelskiego. Punktem wyjścia do rozmowy będzie pytanie o to, czy we współczesnym świecie trudno jest pomagać i robić coś dla innych.

zippi2Międzynarodowy program promujący zdrowie, odporność psychiczną i dobre samopoczucie dzieci w wieku 5-7 lat. Kształtuje i rozwija kompetencje psychospołeczne oraz emocjonalne małych dzieci.Program jest adresowany do dzieci w wieku 5-7 lat. Kształtuje i rozwija kompetencje psychospołeczne oraz emocjonalne małych dzieci.

Karta zgłoszenia      Ulotka

                             Rekomendacja     Programy rekomendowane

apteczkaZapraszamy do realizacji programu profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia psychicznego. Podczas spotkań z uczniami zastanawiamy się co jest ważne dla zdrowia emocjonalnego i dobrego funkcjonowania, dzieci tworzą i wyposażają swoje Apteczki skarbów. Uczymy dzieci optymizmu i radzenia sobie z przeciwnościami.

Karta zgłoszenia          Ulotka

Rekomendacja