A A

Szanowni Państwo,
w związku z remontem MSCDN Wydział w Płocku, do 30 maja 2019 r. wszystkie szkolenia i konferencje będą odbywały się w wynajętych salach Szkół Katolickich w Płocku (Seminarium Duchowne w Płocku, ul. abp. A.J. Nowowiejskiego 2A) oraz innych szkół, placówek i instytucji. Prosimy o zapoznawanie się z bieżącymi informacjami dotyczącymi miejsca realizacji wybranych form doskonalenia.

mst

Uwaga!
Zaplanowane na 26 kwietnia 2019 r. Międzyszkolne Spotkania Twórcze w Szkole Podstawowej nr 11 w Płocku zostały odwołane.

Plakat    Arteterapia a twórczość

Uwaga! Zmiana terminu.

Seminarium W secesyjnej kuchni i przy stole realizowane dla uczestników projektu Do stołu podano, czyli sztuka, literatura i muzyka na talerzu (i na języku) nie odbędzie się dnia 25 kwietnia 2019 r. Nowy termin zostanie podany uczestnikom drogą mailową.

8 maja 2019 r. w godz. 900 - 1600 serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji Zaprojektuj swoją przyszłość - STEAM-owe lekcje, która odbędzie się 8 maja w MSCDN w Warszawie. Tematyka konferencji obejmuje szerokie spektrum najnowszych rozwiązań metodycznych łączących naukę, technologię, inżynierię, sztukę oraz matematykę.

20.V.2019 r. Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku i Biblioteka Pedagogiczna w Płocku zapraszają nauczycieli języka polskiego, nauczycieli bibliotekarzy, pedagogów, psychologów oraz innych zainteresowanych nowoczesnymi formami edukacji czytelniczej i medialnej na konferencję, która odbędzie się w Płockiej Galerii Sztuki.

Plakat

IMG 5353W grze jest jak w życiu - każdy jest inny i inaczej reaguje w obliczu wyzwań. "Killersi" nie biorą jeńców, społecznicy lubią współpracę, odkrywcy podążają nowymi ścieżkami, a dla zdobywców liczą się tylko osiągnięcia. A Wy? Jaki preferujecie styl gry?

W MARK PIW rozpoczęliśmy rekrutację do II cyklu szkoleń. W terminie od 2 kwietnia do 30 czerwca 2019 r. osoby spełniające warunki udziału w projekcie mogą zgłaszać swoje kandydatury oraz przesyłać odpowiednią dokumentację na adres biura projektu (więcej na ten temat w Regulaminie rekrutacji oraz w Aneksie do regulaminu)

Uwaga!

Zmiana terminu i miejsca szkolenia "Od sprawności motorycznej do nauki pisania". Termin szkolenia zostanie podany w najbliższym czasie na stronie internetowej oraz zostanie wysłany mailem do uczestników.

IMG 4956Dołącz do stołu … ten projekt jest dla Ciebie i Twoich uczniów. Projekt ma na celu zachęcenie nauczycieli do stosowania metody projektu, zainspirowanie do podejmowania działań twórczych, w tym do prowadzenia oryginalnych zajęć pozwalających rozwijać zainteresowania i zdolności uczniów, jak też kształtować pozytywne nastawienie do nauki języka obcego.

O PROJEKCIE

woman 3597095 960 720Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, czyli kandydaci do udziału w jawnej Misji organizowanej przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego  i MSCDN Wydział w Płocku proszeni są o jak najszybsze wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Wymagania: podstawowa znajomość obsługi komputera i Internetu. Korzyści: doskonałe przygotowanie do samodzielnego prowadzenia zajęć z kodowania.

O PROJEKCIE         WZÓR DEKLARACJI         ZASADY UCZESTNICWA

Samorząd Województwa Mazowieckiego ogłasza trzecią edycję konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Przedsięwzięcie adresowane jest do nauczycieli różnych przedmiotów ze wszystkich typów szkół, a także innych osób związanych z mazowiecką oświatą i kulturą.

Przedstawiamy Państwu scenariusz zajęć, podczas których młodzież spotka się z osobami zaangażowanymi społecznie i działającymi lokalnie. Spotkanie to stanie się znakomitą okazją do poruszenia tematu współczesnego bohaterstwa, aktywności społecznej i potrzeby zaangażowania obywatelskiego. Punktem wyjścia do rozmowy będzie pytanie o to, czy we współczesnym świecie trudno jest pomagać i robić coś dla innych.

zippi2Międzynarodowy program promujący zdrowie, odporność psychiczną i dobre samopoczucie dzieci w wieku 5-7 lat. Kształtuje i rozwija kompetencje psychospołeczne oraz emocjonalne małych dzieci.Program jest adresowany do dzieci w wieku 5-7 lat. Kształtuje i rozwija kompetencje psychospołeczne oraz emocjonalne małych dzieci.

Karta zgłoszenia      Ulotka

                             Rekomendacja     Programy rekomendowane

apteczkaZapraszamy do realizacji programu profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia psychicznego. Podczas spotkań z uczniami zastanawiamy się co jest ważne dla zdrowia emocjonalnego i dobrego funkcjonowania, dzieci tworzą i wyposażają swoje Apteczki skarbów. Uczymy dzieci optymizmu i radzenia sobie z przeciwnościami.

Karta zgłoszenia          Ulotka

Rekomendacja

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019. Nie zabrakło odniesień do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz kwestii związanych z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni.
 

logo straznicyMazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Centrum Pozytywnej Edukacji zaprasza zainteresowanych nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów do wzięcia udziału w programie profilaktyczno – wychowawczym...

Karta zgłoszenia             Ulotka