A A

 

isku logo black cmyk [Przekonwertowany](1) 1. steam polska logo by kaja image001

 

Zapraszamy dyrektorów szkół podstawowych, nauczycieli, przedstawicieli samorządów na Konferencję „Zaprogramuj swoją przyszłość. STEAM-owe lekcje”, która przybliży Państwu koncepcję STEAM. Łączy ona w sobie pięć bloków tematycznych:  naukę, technologię, inżynierię, sztukę oraz matematykę. Zgłoszenia do wyczerpania limitu miejsc.

Plakat     Program

render 2123987 640Serdecznie zapraszamy nauczycieli do udziału w Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli szkół podstawowych „Ars educandi”. Jest to nowoczesna, także interaktywna forma uczenia się, m.in. za pośrednictwem platformy e-learningowej.

Zaproszenie

font 2111748 640Wychodząc naprzeciw wymaganiom nowej podstawy programowej, pragniemy zaprosić Państwa na uroczystą prezentację programu, który doskonale wpisuje się w realizację zadań szkoły w zakresie edukacji wczesnoszkolnej z uwzględnieniem uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Zaproszenie

UD logo rgb smlZapraszamy nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej na bezpłatne warsztaty z Metody Pytań i Doświadczeń, stworzonej przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Szkolenie odbędzie się 25 listopada 2019 r. w MSCDN Wydział w Płocku.

źródła logoOśrodek Działań Ekologicznych „Źródła” wraz z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku zapraszają na szkolenia dla nauczycielek i nauczycieli szkół podstawowych (klas I-VI) poświęcone edukacji globalnej.

Czytaj więcej...

teacher 1015630 640Zapraszamy dyrektorów szkół, którym po raz pierwszy powierzono stanowisko oraz nauczycieli rozpoczynających pracę do udziału w projetach Dyrektor na starcie i Nauczyciel na starcie. Dyrektorom szkół polecamy także projekt Akademia Dyrektora. Zapisy już trwają!

Czytaj więcej...

Obraz1Serdecznie zapraszamy 3-5-osobowe zespoły nauczycieli klas VII-VIII szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych do udziału w II edycji projektu, którego celem jest zapoznanie uczestników z korzyściami i zagrożeniami związanymi z korzystaniem z nowoczesnych technologii, przedstawienie skutecznych metod przeciwdziałania uzależnieniom

       Harmonogram działań

IMG 20190614 093128W nowym roku szkolnym 2019/2020 kontynuują Państwo działania projektowe. Podsumowując w roku ubiegłym odbyły się seminaria organizowane we współpracy z Muzeum Mazowieckim w Płocku oraz cykl zajęć bibliotecznych organizowanych w Państwa placówkach.

szachy w mazowieckiej szkole logo 16.01Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele z przyjemnością zapraszamy do udziału w IV edycji projektu „Szachy w mazowieckiej szkole”. Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, adresowany jest do uczniów szkół podstawowych w województwie mazowieckim. Do udziału zapraszamy placówki, które do tej pory nie uczestniczyły w takim przedsięwzięciu.

Plakat

Projekt stypendialny "Mazowsze - stypendia dla uczniów szkół zawodowych" realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego, X Osi Priorytetowej, Działania 10.3 Doskonalenie zawodowe, Poddziałania 10.3.2 Programy stypendialne. Celem udzielania stypendiów jest umożliwienie rozwoju edukacyjnego uczniów szkół zawodowych z obszaru Województwa Mazowieckiego...

Szczegółowe informacje

influenzmaschine 113242 640Centrum Nauki Kopernik zaprasza nauczycieli, pedagogów i edukatorów pracujących z dziećmi i młodzieżą na warsztaty w przestrzeni wystawy Zmierz się!

Czytaj więcej...

masSerdecznie zapraszamy dyrektorów, nauczycieli i pedagogów na spotkania mające na celu zaangażowanie uczniów Państwa szkoły w działania zwiększające wrażliwość społeczną oraz popularyzację wiedzy o przedsiębiorczości społecznej.

 Zaproszenie i formularz zgłoszenia    Plan spotkań

1200px POL BIP full.svgMinisterstwo Edukacji Narodowej ogłosiło podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020.

 

grosikW roku szkolnym 2019/2020 zapraszamy nauczycieli klas drugich do udziału w projekcie "Od grosika do złotówki", który jest jedynym tego typu projektem z zakresu edukacji finansowej skierowanym do uczniów I etapu kształcenia w szkołach podstawowych, zgodnym z nową podstawą programową wychowania przedszkolnego i kształcenia ogólnego. Ponadto wpisuje się w priorytety MEN oraz został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Finansów.

zippi2Międzynarodowy program promujący zdrowie, odporność psychiczną i dobre samopoczucie dzieci w wieku 5-7 lat. Kształtuje i rozwija kompetencje psychospołeczne oraz emocjonalne małych dzieci.Program jest adresowany do dzieci w wieku 5-7 lat. Kształtuje i rozwija kompetencje psychospołeczne oraz emocjonalne małych dzieci.

Karta zgłoszenia      Ulotka

                             Rekomendacja     Programy rekomendowane

apteczkaZapraszamy do realizacji programu profilaktyki uniwersalnej i promocji zdrowia psychicznego. Podczas spotkań z uczniami zastanawiamy się co jest ważne dla zdrowia emocjonalnego i dobrego funkcjonowania, dzieci tworzą i wyposażają swoje Apteczki skarbów. Uczymy dzieci optymizmu i radzenia sobie z przeciwnościami.

Karta zgłoszenia          Ulotka

Rekomendacja