A A

Szanowni Państwo, nauczyciele ze wszystkich typów szkół, jak również inne osoby związane z mazowiecką oświatą i kulturą.

Zapraszamy do udziału w czwartej edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Podobnie jak w ubiegłych latach, zadanie konkursowe polega na opracowaniu scenariusza zajęć z zakresu edukacji regionalnej – dla wybranej grupy wiekowej: 7-9 lat, 10–14 lat lub 15-18 lat.

Serdecznie zapraszamy na BEZPŁATNĄ konferencję "Edukacja włączająca i ocenianie kształtujące na lekcjach języka obcego", która odbędzie się w dniu 4 lutego br. o godz. 14.00 w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Ostrołęce.

Zapisy: https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/16549/o//w/Ostrołęka

Pod tym nieco przewrotnym tytułem 28 stycznia w ostrołęckim Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli odbyły się zajęcia z projektowania w programie Canva, który jest darmowym narzędziem do tworzenia grafiki. Warsztaty te były zorganizowane z myślą o katechetach. Podczas szkolenia Katarzyna Małkowska–Gąska przybliżyła uczestnikom tajniki Canvy pozwalającej w prosty sposób przekształcać pomysły w projekty.

Kolejną propozycją ostrołęckiego MSCDN-u są warsztaty przydatne w pracy nauczyciela „Oddech i relaksacja podstawą pracy głosem”, których celem jest kształtowanie świadomości oddechowej oraz poznanie technik relaksacyjnych wspomagających przy stresie. Warsztaty odbędą się: 7 lutego 2020r., godz. 1500-1900 MSCDN Wydział Ostrołęka, ul. Piłsudskiego 38

Między innymi na to pytanie próbowało sobie odpowiedzieć 140 uczestników czwartkowej konferencji „Zjawisko uzależnienia dzieci i młodzieży od telefonów komórkowych. Fonoholizm w świetle najnowszych badań” w ostrołęckim MSCDN. Zainteresowanie tematem było ogromne. Spotkanie rozpoczęła kierownik placówki, Magdalena Kielewicz-Kaczyńska, posługując się dwoma rekwizytami: tarczowym telefonem retro i… szczoteczką do zębów, bo, jak słusznie zauważyła, na świecie jest więcej użytkowników smartfonów niż szczoteczek do zębów. A dr Maciej Dębski z Uniwersytetu Gdańskiego, kontynuując tę myśl, poinformował zadziwionych uczestników, że wkrótce będzie łatwiejszy dostęp do Internetu niż do czystej wody.

 

II etap Olimpiady Języka Angielskiego Okręg Mazowiecko-Podlaski (Ostrołęka, ul. Piłsudskiego 38)

Uprzejmie informujemy, że część pisemna odbędzie się 10 stycznia 2020r., godz. 1200 (piątek); część ustna (dla uczniów, którzy zostaną zakwalifikowani po części pisemnej) odbędzie się 18 stycznia 2020r., (sobota). Do II etapu zakwalifikowani zostali uczniowie, którzy z testu szkolnego otrzymali 35 punktów i więcej.

Szczegółowych informacji udziela
Katarzyna Małkowska-Gąska
sekretarz Okręgu Mazowiecko-Podlaskiego
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W 200. rocznicę urodzin ojca polskiej opery narodowej Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli wraz z Teatrem Wielkim - Operą Narodową realizują projekt „Moniuszko w mazowieckich szkołach i przedszkolach”.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na konferencję inaugurującą projekt „Moniuszko w mazowieckich szkołach i przedszkolach”, która odbędzie się 11 grudnia 2019 r. w godz. 11.00 – 15.30 w siedzibie MSCDN w Warszawie, ul. Świętojerska 9. Główne cele konferencji: popularyzacja wiedzy o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki oraz prezentacja założeń projektu

Zaproszenie                      Zgłoszenie

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Ostrołęce, ul. Piłsudskiego 38 zaprasza nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej na konferencję: Rozwijanie kreatywności, przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych dzieci w przedszkolu i w edukacji wczesnoszkolnej, która odbędzie się w dniu 27 listopada 2019r. (środa) w godz. 13.00 – 17.15

Więcej informacji...

Formularze zgłoszeniowe
1.Zapisy na konferencję
2.Zapisy na sesję warsztatową (nauczyciele wychowania przedszkolnego)
3.Zapisy na sesję warsztatową (nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej)

Szanowni państwo Dyrektorzy i nauczyciele – uczestnicy projektu Szachy w mazowieckiej szkole,

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli zaprasza na turniej szachowy dla uczniów, który pozwoli sprawdzić swoje umiejętności oraz doświadczyć ciekawych przeżyć.Naszym celem jest popularyzacja gry w szachy oraz integracja szkół, uczniów, nauczycieli i środowisk szkolnych zaangażowanych w projekt Szachy w mazowieckiej szkole.

30 XI 2019 r. Mazowiecki Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki wspólnie z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli organizuje konferencję dla nauczycieli matematyki "Matematyczny Rock and roll".

Czytaj więcej...

Zapraszamy serdecznie nauczycieli stażystów i młodych nauczycieli kontraktowych do udziału w projekcie Nauczyciel na starcie. To propozycja wszechstronnej pomocy dla początkujących pedagogów. Dzięki projektowi słuchacze zostaną wyposażeni w niezbędne w tym zawodzie umiejętności diagnozowania własnego przygotowania do zawodu nauczyciela, interpersonalne, pracy z grupą, nawiązywania prawidłowych relacji z rodzicami oraz w zakresie metodyki nauczania.

Zapraszamy na nowy kurs doskonalący przeznaczony dla dyrektorów i wicedyrektorów szkół, przedszkoli oraz innych placówek oświatowych, którzy rozpoczynają pracę na stanowisku kierowniczym (staż dyrektorski od 0 do 2 lat). Celem szkolenia jest podniesienie kompetencji zawodowych dyrektorów w zakresie kierowania placówką w pierwszych latach sprawowania funkcji. Zajęcia prowadzą znani i cenieni edukatorzy zatrudnieni lub trwale współpracujący z MSCDN.

Zachęcamy nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych z Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego, przasnyskiego i łomżyńskiego  do wzięcia udziału w I Olimpiadzie wiedzy o Kurpiach. Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do zdobycia, poszerzenia wiadomości na temat regionu kurpiowskiego.

Regulamin olimpiady

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wydział Ostrołęka informuje o możliwości przekazania szkołom, innym placówkom używanego sprzętu komputerowego wymienionego w załączniku poniżej.

Wykaz sprzętu

Jeśli jesteś nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, zapraszamy Cię 30 października 2019r., I grupa, godz: 1430, II grupa, godz: 1700 na bezpłatne warsztaty do MSCDN Wydział w Ostrołęce! Zapisy przyjmuje Ewa Tarnowska:
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub pod numerem telefonu : 29 7444120

Czytaj więcej...


Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Dyrektor Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli zapraszają do udziału w II edycji „Konkursu wiedzy o Mazowszu”.

Razem z 750 milionami mieszkańców Europy we wrześniu świętujemy Europejski Dzień Języków, ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. MSCDN Wydział w Ostrołęce włącza się w obchody organizując doroczną konferencję z okazji Europejskiego Dnia Języków. W tym roku tematem przewodnim konferencji jest interkulturowość.

Wraz z początkiem roku szkolonego do CNK wracają bezpłatne warsztaty dla nauczycieli w przestrzeni wystaw. Tak jak w zeszłym roku, uczestnicy warsztatów będą mieli szansę zobaczyć wystawę, zaplanować swoja wizytę z uczniami oraz zarezerwować bilety do CNK dla swoich grup. Na pierwsze spotkanie (już 25.09) zapraszamy szczególnie nauczycieli edukacji przedszkolnej.

Czytaj więcej...


Serdecznie zapraszamy na cykl konferencji, które odbędą się na terenie województwa mazowieckiego pod wspólnym tytułem „Kreatywny uczeń używa TIK”. Wydarzenie skierowane jest do dyrektorów i nauczycieli różnych typów szkół oraz poziomów edukacyjnych, zainteresowanych dalszym aktywnym rozwojem i innowacyjnym wdrażaniem nowych technologii oraz metod informatycznych w mazowieckich szkołach. Konferencje planowane są w godzinach 10.30-14.15, w następujących delegaturach:
w Radomiu (19 września w siedzibie MSCDN)
w Płocku (25 września w siedzibie MSCDN)
w Ostrołęce (3 października w siedzibie CKZiU)

Program konferencji

Czytaj więcej...