A A

W związku z nowymi regulacjami prawnymi dotyczącymi organizacji doradztwa metodycznego (art. 70a ustawy – Karta Nauczyciela) kuratorzy oświaty nie ogłaszają konkursów na dofinansowanie szkoleń. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w formach doskonalenia nauczycieli przygotowanych przez naszą placówkę. Większość z nich jest bezpłatna. Zaktualizowana oferta na rok szkolny 2019/2020 zostanie udostępniona wkrótce.

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020. Władze oświatowe koncentrują się na profilaktyce uzależnień, rozwijaniu kompetencji matematycznych, edukacji obywatelskiej i patriotycznej, cyfryzacji oraz bezpieczeństwa w sieci. Nie również zabrakło odniesień do wdrażania nowych podstaw programowych w szkolnictwie branżowym. Całość poniżej.

Serdecznie zapraszamy na Międzynarodową Konferencję Naukową organizowaną przez Instytut Technologii Eksploatacji - Państwowy Instytut Badawczy w Radomiu: "Model szkolenia i certyfikacji trenerów fotowoltaiki z wykorzystaniem systemu ECVET". Konferencja odbędzie się 14 czerwca 2019 r. w auli konferencyjnej Instytutu Technologii Eksploatacji – PIB przy ul. Pułaskiego 6/10 w Radomiu.

Publikujemy inspirujące wystąpienie prof. Tomasza Rostkowskiego (SGH) podczas organizowanej przez nas konferencji Edukacja 4.0 - Technologia w służbie edukacji, która odbyła się w Radomiu 31 maja 2019 roku. Pan profesor dał show niczym pierwszej klasy stand-uper. Warto posłuchać.

MSCDN zaprasza nauczycieli matematyki szkół kończących się maturą na konferencję Matura do nowej podstawy programowej, która odbędzie się dnia 13 czerwca o godz. 15.00 w Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu ul. Kościuszki 5a.

„Zdrowie dla wszystkich” – to hasło, które przyświeca tegorocznej edycji pikników. Podczas akcji, Mazowszanie będą mogli bezpłatnie przebadać się, sprawdzić stan swojego zdrowia oraz zasięgnąć porad ekspertów z różnych dziedzin medycyny. W Radomiu zapraszamy 6 czerwca, w godz. 12.00–17.00 na Plac Corazziego.

Zapraszamy nauczycieli na ostatnie już w tym roku szkolnym szkolenie w zakresie ruchu drogowego uprawniające nauczycieli do przeprowadzania egzaminu na kartę rowerową. Specjalistyczne szkolenie w zakresie ruchu drogowego uprawniające nauczycieli do przeprowadzania egzaminu na kartę rowerową odbędzie się w MSCDN Wydział w Radomiu 22 maja 2019 r. o godz. 15.00.

Zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej na bezpłatny warsztat poświęcony projektowaniu działań związanych z doradztwem zawodowym. Zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej na bezpłatny warsztat poświęcony projektowaniu działań związanych z doradztwem zawodowym.

MSCDN Wydział w Radomiu zaprasza nauczycieli przedmiotów przyrodniczych na seminarium zatytułowane "Nauczanie problemowe w geografii - Rosja w wymiarze globalnym, regionalnym i lokalnym". Spotkanie w siedzibie MSCDN w Radomiu poprowadzi dr Tomasz Wites. Termin - 27 maja 2019 r. o godz. 15.30.

Samookaleczenia to jedno z tych zaburzeń zachowania, które są bardzo trudne do zrozumienia dla osób zdrowych, gdyż celowe wyrządzanie sobie krzywdy postrzegane jest bardzo negatywnie przez otoczenie. Problem autodestrukcji jest poważny i bardziej złożony niż nam się wydaje. To sygnał ostrzegawczy wysyłany do otoczenia, że młody człowiek jest zagrożony, że dzieje się z nim coś bardzo złego. Dowiedz się więcej - zapisując się na szkolenie "Samookaleczenia – czy to na pewno moda?"

Zapraszamy na konferencję informacyjno – promocyjną poświęconą projektowi „MARKPIW”. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani rozwojem zawodowym, doskonaleniem własnych kompetencji, zdobywaniem nowych doświadczeń, a przede wszystkim zależy Wam na rozwoju szkół i placówek w których pracujecie, konferencja będzie dobrym miejscem na początek zmian osobistych i zawodowych.

Zapraszamy Państwa na szkolenie dotyczące rozpoznawania zaburzeń i rodzajów mutyzmu.
Szkolenie przeznaczone jest dla logopedów, nauczycieli wychowania przedszkolnego, terapeutów szkolnych, pedagogów, psychologów.

Zapraszamy Państwa na szkolenie z zakresu diagnozy dzieci od 0 m.ż. do 36 m.ż z zaburzeniami rozwoju. Szkolenie zawiera w sobie również wiedzę z obszaru wspierania rozwoju dzieci. Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, opiekunek w żłobkach, terapeutów, pedagogów, psychologów, rodziców.

Proponujemy Państwu szkolenie dotyczące realizowania zajęć z zakresu pracy rewalidacyjnej z uczniami słabowidzącymi. Ta grupa dzieci to również dzieci i uczniowie placówek ogólnodostępnych. Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczycieli szkół, terapeutów szkolnych, pedagogów, psychologów.

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak bawić się z uczniami w teatr, a jednocześnie zapobiegać uzależnieniom i promować zdrowy tryb życia - zapraszamy na 10 godzinny kurs doskonalący Profilaktyka uzależnień w szkole. Spektakle profilaktyczne.

MSCDN Wydział w Radomiu oraz radomski oddział Polskiego Towarzystwa Filozoficznego zapraszają serdecznie na wykład prof. dr hab. Pawła Łukowa pt. Etyczne aspekty klauzuli sumienia, który odbędzie się 21 maja (wtorek) o godz. 17.00 w siedzibie MSCDN w Radomiu (sala konferencyjna).

MSCDN Wydział w Radomiu zaprasza na bezpłatną konferencję Edukacja 4.0 - technologia w służbie edukacji, która odbędzie się 31 maja 2019 roku w siedzibie Instytutu Technologii Eksploatacji w Radomiu przy ul. Pułaskiego 6/10. Uwaga, zapisy na konferencję w specjalnie dedykowanym systemie. Rekrutacja zakończona.

MSCDN Wydział w Radomiu zaprasza na bezpłatny, przedpremierowy pokaz filmu Dzień Czekolady, który odbędzie się w dniu 16 maja 2019 roku o godz.15.30 w MCSW Elektrownia. Seans będzie połączony ze spotkaniem z reżyserem Jackiem Bławutem i psychoterapeutą. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapraszamy na Letni Uniwersytet Nauczycieli Humanistów, który upływać będzie pod hasłem "W poszukiwaniu wartości", stąd gościć będziemy na Wydziale Humanistycznym UMCS, w Centrum Spotkania Kultur, zwiedzimy Stare Miasto w Lublinie. Odwiedzimy również Kozłówkę, by porozmawiać o języku. Natomiast Nałęczów to spotkanie z S. Żeromskim i B. Prusem. Planowany termin: 24 - 26 czerwca 2019 roku.

Zapraszamy nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych do uczestnictwa w VIII edycji projektu Akademia letnia. Dobry nauczyciel - lepszy uczeń, który stanowi część składową dużego projektu Olimpiada Solidarności. Termin realizacji projektu: 30.06-07.07.2019 r. Projekt realizowany będzie w Gdańsku w formie wykładów, warsztatow i zajęć terenowych.

Podkategorie