MSCDN logo Radom

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Województwa Mazowieckiego z dnia 14 marca 2020 r. w sprawie ograniczenia działalności wojewódzkich samorządowych jednostek organizacyjnych oraz wojewódzkich osób prawnych Województwa Mazowieckiego w okresie od dnia 16.03.2020 r. do odwołania MSCDN ogranicza działalność w zakresie realizacji szkoleń i innych zadań. Wszystkie formy doskonalenia nauczycieli realizowane będą online.

Nauczyciele konsultanci, doradcy metodyczni oraz administracja są dostępni za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej. Kontakt na stronie internetowej Wydziału.

A A

 

Zapraszamy nauczycieli matematyki liceów i techników do udziału w kursie on-line "Matematyka w Połowie drogi… – wieloaspektowa diagnoza umiejętności matematycznych uczniów klas drugich szkół średnich kończących się maturą".


Udział w kursie pozwoli nauczycielom uzyskać informacje, jaką matematyczną wiedzę posiadają uczniowie klas drugich (lub w technikach - klas trzecich) w połowie drogi przed maturą i porównać wyniki swoich uczniów z wynikami większej grupy uczniów z mazowieckich szkół.
Zadaniem uczestników kursu będzie dyskusja nad zaproponowanymi przez autorów kursu zestawami zadań - przygotujemy testy diagnostyczne dla poziomu podstawowego (grupę A i B) oraz jedną grupę dla poziomu rozszerzonego. Planujemy, że tym razem uczniowie będą rozwiązywać test w ciągu 90 minut (każdy poziom).


Po przeprowadzeniu testów nauczyciele prześlą wyniki swoich uczniów kierownikowi kursu, który opracuje zbiorczy raport statystyczny oraz raporty dla poszczególnych klas. Uczestnicy kursu przeprowadzą wieloaspektową analizę wyników testów pracując na Dysku Google.


Udział w kursie jest bezpłatny, kurs wymaga kodu dostępu - sukcesywnie będą go otrzymywać nauczyciele, którzy zapiszą się na kurs na stronie https://system.mscdn.pl/zewnetrzne/zgloszenie/id/14382/o/-1/w/Radom