cm

Szanowni Państwo,

to z myślą o Was przygotowaliśmy konkurs, jakiego jeszcze nie było. Przed nami

„Cyfrowa majówka".

Przyłączcie się do nas. Startujemy 11 maja, a kończymy osiem dni później. Zapraszamy!

„Cyfrowa majówka” to konkurs na inicjatywy dla lokalnych społeczności i to właśnie o organizację takich wydarzeń nam chodzi. Najważniejsze? Termin. Wydarzenia należy zorganizować od 11 do 19 maja 2019 r.

O jakie wydarzenia chodzi? To zależy tylko od kreatywności ich organizatorów. Gra miejska, warsztaty, pogadanka, seminarium, aplikacja internetowa, kino plenerowe, piknik cyfrowy, a nawet wyjątkowo ciekawa lekcja informatyki – to tylko kilka propozycji. Im więcej inicjatyw, tym lepiej.

Kolejna ważna informacja – wydarzenie trzeba zgłosić (to konieczne, by mieć szansę na nagrodę). To nic trudnego. Aby ułatwić Państwu pracę przygotowaliśmy prosty formularz, który ułatwia cały proces. Znajdziecie go Państwo na stronie: http://koduj.gov.pl/zglos-inicjatywe/

Na zgłoszenia czekamy do 19 maja.

W „Cyfrowej majówce” chodzi o to, aby możliwie najwięcej osób dowiedziało się – a może i nauczyło – co nam dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać. Zaproście lokalnych seniorów i pokażcie im jak korzystać z poczty e-mail. Skrzyknijcie miejscowe dzieciaki i rozpocznijcie przygodę z programowaniem. Zachęćcie mieszkańców, by poopowiadali sąsiadom jak nie dać się oszukać w Internecie i na co tam uważać. A wszystko w niezobowiązującej, majówkowej atmosferze.

Zależy nam, aby „Cyfrowa majówka” przede wszystkim była dobrą zabawą. Chcemy jednak docenić najciekawsze inicjatywy. To na nie czekają nagrody.

Jakie? Profesjonalne warsztaty programowania i roboty do nauki programowania – to tylko niektóre z nich.

Do naszego konkursu mogą się zgłosić wszyscy: całe szkoły, czy gminy, ale i pojedyncze, prywatne osoby. Czekamy na inicjatywy Kół Gospodyń Wiejskich, Klubów Seniora, przedszkoli, bibliotek, organizacji pożytku publicznego, domów kultury, strażaków, czy lokalnych przedsiębiorców.

Przyłączcie się. Poinformujcie o niej także swoich mieszkańców i lokalne media.

W załącznikach przesyłamy – szczegółową informację o konkursie, plakaty i instrukcję. Informację o konkursie opublikujcie na stronach internetowych Waszych instytucji, a w środku powieście nasz plakat. Zaproście uczniów, rodziców, okolicznych mieszkańców korzystając z mediów społecznościowych.

Będziemy wdzięczni za każdą inicjatywę.

W razie jakichkolwiek pytań, służymy pomocą. Piszcie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do zobaczenia podczas „Cyfrowej majówki”!

[Załącznik 1]: Cyfrowa majówka – informacja o konkursie (do publikacji na stronach www)
[Załącznik 2]: Cyfrowa majówka – plakat informacyjny (wydrukuj i wywieś w szkole, bibliotece, itp)
[Załącznik 3]: Cyfrowa majówka – plakat dla organizatorów wydarzeń (udostępnij go rodzicom, uczniom, mieszkańcom wraz z informacją o konkursie)
[Załącznik 4]: Cyfrowa majówka – instrukcja (przeczytaj, udostępnij uczniom, rodzicom, mieszkańcom wraz z pozostałymi informacjami o konkursie)