A A

W związku z § 25 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 28 maja 2019 r. w sprawie placówek doskonalenia nauczycieli (Dz.U.2019.1045) Mazowiecki Kurator Oświaty poszukuje kandydatów do realizacji zadań doradców metodycznych następujących specjalności - nabór do 31.07.2020 r. Więcej informacji...

Konkurs na tytuł "Opiekun Stypendysty Roku 2019/2020" dla najbardziej zaangażowanych i efektywnych nauczycieli sprawujących opiekę dydaktyczną nad stypendystami w ramach projektu Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka oraz projektu Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych.

Regulamin konkursu         Instrukcja przesyłania dokumentów

Formularz konkursowy      Oświadczenie uczestnika

Tematem przewodnim IV edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu” były lata 20-te XX wieku na Mazowszu. Trudna z pozoru tematyka nie odstraszyła autorów, a nadesłane prace wykazują się różnorodnym podejściem pod względem zaproponowanych metod oraz form pracy z uczniem. Na uwagę zasługuje fakt, iż pojawiły się propozycje nauczania o Mazowszu w systemie zdalnym.

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną przedłużamy nabór do piątej edycji projektu „Szachy w mazowieckiej szkole” współfinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, objętego patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Jest ona dedykowana nauczycielom z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych.

Szkolenie na platformie Moodle w zakresie kształtowania umiejętności w zakresie organizacji zajęć twórczych z możliwością wykorzystania aplikacji i zasobów online do opracowywania scenariuszy zajęć i przygotowania zajęć z uczniami. Czy warto być twórczym w wirtualnym świecie? Rejestracja....

Zapraszamy na szkolenie realizowane na platformie Moodle: „Jak rozwijać kompetencje matematyczne uczniów w formie pracy zdalnej?” przygotowane dla nauczycieli matematyki szkół podstawowych. Czy jest możliwa nauka matematyki z zastosowaniem form pracy zdalnej? Rejestracja....

Szkolenie na platformie Moodle: "Prowadzenie lekcji on-line z wykorzystaniem usługi Google G-Suite" dla nauczycieli wszystkich przedmiotów. Rejestracja poprzez stronę internetową, w informacji zwrotnej uczestnicy otrzymają link do platformy z kluczem dostępu. Rejestracja....

Zapraszamy nauczycieli muzyki ze wszystkich typów szkół oraz bibliotekarzy na warsztaty dotyczące życia i twórczości Stanisława Moniuszki, będące jednocześnie ciekawą propozycją zajęć z uczniami. Bezpłatne warsztaty odbędą się w dniu 30.03.2020 r. w MSCDN Wydział w Ciechanowie w godzinach 14.00- 16.30.

Rusza piąta edycja projektu współfinansowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, objętego patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. W tej edycji do udziału zapraszamy po 2 nauczycieli z przedszkoli i oddziałów, otwartych na nowe metody pracy oraz dbających o swój rozwój zawodowy.

Rozpoczynamy cykl konferencji regionalnych „Bitwa Warszawska 1920 r. - w obronie niepodległości Polski” we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną. Nasz projekt objęty został patronatem honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego. Zapraszamy nauczycieli historii i wos, pracowników bibliotek oraz wszystkie zainteresowane osoby.

Jeśli jesteś początkującym nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej – staż 0-3 lata, nasza bezpłatna propozycja jest właśnie dla Ciebie. Proponujemy pomoc metodyczną w doskonaleniu umiejętności z zakresu metodyki edukacji wczesnoszkolnej, przykładów dobrych praktyk do wykorzystania w pracy z dziećmi w formie 25 godz. SEMINARIUM PRZEDMIOTOWEGO (5 spotkań po 5 godz.)

Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie i Polski Komitet Normalizacyjny, zapraszają kadrę kierowniczą i dydaktyczną szkół kształcących w zawodach na konferencję dot. zagadnień edukacji normalizacyjnej. Spotkanie odbędzie się w dniu: 24 marca 2020 r., godz. 15.00 – 17.30 w MSCDN Wydział w Warszawie, ul. Świętojerska 9.

Grywalizacja to wprowadzenie systemu organizującego pracę uczniów podczas zajęć edukacyjnych.  Polega to na wykorzystaniu mechanizmów z gier w celu zwiększenia zaangażowania uczestników.  Jest to bardzo dobry sposób na motywowanie uczniów do działania. Rejestracja on-line....

Zapraszamy na bezpłatny 15-godzinny kurs doskonalący dla nauczycieli matematyki i przedmiotów przyrodniczych szkół podstawowych: „Praca metodą projektu edukacyjnego z wykorzystaniem WebQuestu na zajęciach matematyki i przedmiotach edukacji przyrodniczej”, który odbędzie się w dniach: 16, 23 i 30.03.2020 r.

Zapraszamy do udziału w czwartej edycji konkursu „Lekcje o Mazowszu”. Podobnie jak w ubiegłych latach, zadanie konkursowe polega na opracowaniu scenariusza zajęć z zakresu edukacji regionalnej – dla wybranej grupy wiekowej: 7-9 lat, 10–14 lat lub 15-18 lat. W tym roku tematem przewodnim są lata 20-te XX wieku na Mazowszu. Ten okres w historii naszego regionu pozostawił wiele śladów w krajobrazie kulturowym i w świadomości mieszkańców.

Warsztaty dla wszystkich nauczycieli biologii – w dniach: 19.03 i 28.03.2020 r. Zapraszamy na 10 -godzinne warsztaty „Laboratorium aktywnego nauczyciela edukacji przyrodniczej – doświadczenia biologiczne”. W programie: wykonywanie doświadczeń i eksperymentów zalecanych do realizacji w podstawie programowej z biologii dla szkoły ponadpodstawowej.

„Metoda kamishibai na języku polskim i nie tylko - "Magiczna skrzynko, otwórz się!” to ciekawa propozycja zajęć z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Tym razem w nowej odsłonie! Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty w dniach 7 - 8 lutego 2020 r., na których poznacie Państwo istotę teatru papierowego kamishibai.

Zapraszamy nauczycieli wychowania fizycznego, w dniu 29 stycznia 2020 r. w godz. 14.00 – 16.15 w MSCDN Wydział w Ciechanowie, na seminarium z nowym doradcą metodycznym - Panią Barbarą Chełmińską. Treści spotkania: nowa oferta z zakresu wychowania fizycznego, sprawy związane z metodycznymi propozycjami, możliwości i zakres konsultacji indywidualnych. Rejestracja...

W dniu 27 stycznia 2020 r. o godz. 15.00 zapraszamy nauczycieli języka niemieckiego na bezpłatne szkolenie Fonetyka na zajęciach języka niemieckiego. Szkolenie prowadzone przez Panią Anetę Gładys – wieloletniego trenera projektu Delfort realizowanego w ramach współpracy z Goethe Institut i ORE. 

Rejestracja: https://szkolenia.ore.edu.pl/RejestracjaTermin

Na nadchodzący, niezwykle świąteczny czas życzymy Wszystkim Państwu spokoju i odpoczynku od codziennych spraw. 
Z myślą o planach na Nowy Rok przygotowaliśmy nową ofertę doskonalenia na styczeń – marzec 2020. Zespół MSCDN.