Szanowni Państwo, nauczyciele wszystkich typów szkół…

„Drogi prowadzą zawsze do ludzi.”
                         Antoine de Saint-Exupery

witamy serdecznie na stronie Doradcy Metodyczni i zapraszamy do korzystania z wiedzy i umiejętności doradców metodycznych, którzy wykonują swoje zadania na rzecz środowiska edukacyjnego zgodnie z [priorytetami polityki oświatowej państwa na rok 2018/2019]:

• 100 rocznica odzyskania niepodległości – wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów.
  • Wdrażanie nowej postawy programowej kształcenia ogólnego.
  • Kształcenie rozwijające samodzielność, kreatywność i innowacyjność uczniów.
  • Kształcenie zawodowe oparte na ścisłej współpracy z pracodawcami.
  • Rozwój doradztwa zawodowego.
  • Rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli. Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.

Do zadań nauczyciela-doradcy metodycznego należy w szczególności wspomaganie nauczycieli oraz rad pedagogicznych w:

• planowaniu, organizowaniu i badaniu efektów procesu dydaktyczno-wychowawczego;
  • opracowywaniu, doborze i adaptacji programów nauczania;
  •  rozwijaniu umiejętności metodycznych;
  •  podejmowaniu działań innowacyjnych.

Nauczyciel-doradca metodyczny realizuje zadania przez:

• udzielanie indywidualnych konsultacji;
  • prowadzenie zajęć edukacyjnych, zajęć otwartych oraz zajęć warsztatowych;
  • organizowanie innych form doskonalenia wspomagających pracę dydaktyczno-wychowawczą nauczycieli;
  • organizowanie i prowadzenie sieci współpracy i samokształcenia dla nauczycieli oraz dyrektorów szkół i placówek,o której mowa w § 18 ust. 1 p

Nauczyciel-doradca metodyczny planuje działania stosownie do potrzeb, we współpracy z placówkami doskonalenia bibliotekami pedagogicznymi i bibliotekami szkolnymi, poradniami psychologiczno-pedagogicznymi, w tym poradniami specjalistycznymi oraz organami sprawującymi nadzór pedagogiczny.

Marta Choroszczyńska
koordynatorka ds.zespołu doradców metodycznych.

Doradcy metodyczni przy MSCDN Wydział w Warszawie

Doradca

Proponowane

Godz. dyżurowania