• Zaprogramuj swoją przyszłość! - konferencja w MSCDN
  Zaprogramuj swoją przyszłość! - konferencja w MSCDN

  Danalog, inżynier ds. samouczenia maszyn, projektant interakcji człowiek - maszyna, architekt rozwiązań...Znacie te zawody? My też nie...Jeszcze‼️ Ale już za kilka lub kilkanaście lat uczniowie, którzy teraz siedzą w szkolnych ławkach będą mogli się w nich realizować. Pod jednym warunkiem - że będą potrafili myśleć nieszablonowo, być kreatywni, odważni, innowacyjni...

  Czytaj więcej...
 • Konferencja dla nauczycieli matematyki
  Konferencja dla nauczycieli matematyki "Matematyczny Rock and roll"

  30 listopada 2019 r. Mazowiecki Oddział Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki wspólnie z Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli organizuje konferencję dla nauczycieli matematyki "Matematyczny Rock and roll". Zapraszamy!

  Czytaj więcej...
 • smartfoNOWY uczeń to wyzwanie!
  smartfoNOWY uczeń to wyzwanie!

  Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month). Z tej okazji polecamy szczególnie 3 numer Meritum, w którym znajdują się artykuły dotyczące naszej obecności w sieci i związanych z tym konsekwencji. Zapraszamy!

 • Bezpłatne warsztaty z autorskiej Metody Pytań i Doświadczeń
  Bezpłatne warsztaty z autorskiej Metody Pytań i Doświadczeń

  Zapraszamy nauczycieli szkół podstawowych na bezpłatne warsztaty z Metody Pytań i Doświadczeń, stworzonej przez Fundację Uniwersytet Dzieci, które odbędą się w Wydziałach MSCDN. Szkolenie dostosowane jest do potrzeb nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

  Płock   Ciechanów   Radom   Ostrołęka

 • Niebezpieczne e-papierosy
  Niebezpieczne e-papierosy

  Od 2011 roku aż sześciokrotnie wzrosła liczba polskich uczniów, którzy próbowali e-papierosa. Młodzież nie zdaje sobie sprawy, że e-papierosy, tak samo jak tradycyjne papierosy, uzależniają i wpływają negatywnie na zdrowie. Informacje na ten temat opracował  Główny Inspektorat Sanitarny przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

  Czytaj więcej...

 • Trwają zapisy na IV edycję Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej
  Trwają zapisy na IV edycję Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej

  Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do wzięcia udziału w Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Do wygrania roczne stypendium na Warszawskiej Szkole Filmowej, indeksy na uczelnie w całej Polsce oraz akredytacje na festiwale filmowe.

  Czytaj więcej...
 • Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020
  Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020

  Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020.

  Czytaj więcej...
 • Konkursy przedmiotowe
  Konkursy przedmiotowe

  Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie w roku szkolnym 2018/2019 organizatorem trzynastu konkursów przedmiotowych: język polski, historia, biologia, chemia, fizyka, geografia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski, język hiszpański.

  Czytaj więcej...
 • Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka
  Mazowiecki program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka

  Projekt realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie skierowany do uczniów VII i VIII klas szkół podstawowych, dotychczasowych gimnazjów i trzyletnich liceów z terenu Mazowsza, osiągających wysokie wyniki w nauce.

  Czytaj więcej...
A A

Czym się zajmujemy